Norwegia – miejsca, które trzeba odwiedzić

Do tego, że Skandynawia jest warta zobaczenia nikogo przekonywać chyba nie trzeba. To jedne z najbardziej tajemniczych krain, które zadziwiają przede wszystkim biorąc pod uwagę niecodzienne okazy przyrody.

Pierwsza myśl, jaka pojawia się wspominając o Norwegii są oczywiście fiordy. Strome skały i morze wdzierające się wręcz na ląd robią kolosalne wrażenie. Jeśli dodamy do tego okazałe wodospady czy rejs po nieskazitelnie czystych zatokach możemy odnieść wrażenie, że jesteśmy w prawdziwym raju. Nie bez powodu zresztą fiordy zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zwiedzając Norwegię warto zobaczyć też lodowce – te najpiękniejsze to bez wątpienia Briksdalsbreen. Nie można też zapominać o archipelagu Lofoty, który nazywany jest Norwegią w pigułce.

Trzeba zauważyć, że nie tylko sama przyroda jest w Norwegii piękna. Jeśli nauka jezyka norweskiego chociażby w stopniu podstawowym nie jest dla nas żadnym problemem możemy wyruszyć na podbój norweskich miast. Tutaj mamy oczywiście na myśli Oslo, miasto które tętni życiem niemalże przez całą dobę. Tutaj też znajdziemy liczne szkoły językowe dla Polaków, na przykład Norkurs, gdzie w ekspresowym tempie nauczymy się komunikować z Norwegami w ich ojczystym języku. To świetny plan na wakacje, podczas których łączy się przyjemne z pożytecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *