Jak odnowić stare meble?

Nie musimy wyrzucać starych mebli. Jeśli znudził nam się ich design możemy je po prostu odświeżyć, nadać im nowy wygląd. Jeszcze lepiej sytuacja wygląda wtedy, gdy stare meble są wykonane z drewna. W takiej sytuacji wystarczy udać się do specjalisty, dla którego renowacja mebli to zawodowy fach. Jesteśmy przekonani, że małym kosztem możecie zyskać zupełnie nowe, w pełni nadające się do użytkowania meble.

Odnawiania staroci możemy podjąć się sami – często wystarczy ich przemalowanie czy naklejenie ozdobnych motywów. Inaczej dzieje się jednak w przypadku antyków bowiem jeśli mamy w posiadaniu meble wykonane w całości z drewna to lepiej oddać je w profesjonalne ręce.

Nierzadko zdarza się tak, że nie mamy pojęcia o wartości stołu czy komody, którą użytkujemy w domu. Szafa znaleziona w piwnicy, czy kredens odziedziczony po babci może mieć wielka wartość. Jeśli podejmiemy się samodzielnej ich renowacji może okazać się, iż tylko umniejszyliśmy ich wartość. Musimy pamiętać, że wygląd antyków nie może być zmieniony. To meble wykonane ręcznie, tylko z drewna. Ich odnawianiem muszą zająć się fachowcy – takich znajdziemy na targach antyków czy w antykwariatach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *