Piec na ekogroszek – wady i zalety

Piec gazowy

Piec na ekogroszek jest coraz częściej wybieraną formą ogrzewania domu. Wpływ na to ma wiele jego zalet. Przede wszystkim to niska cena opału, porównywana wręcz do węgla, który dzisiaj jest już tak wypierany z rynku ze względu na swoją toksyczność. Co więcej, ekogroszek doceniany jest także patrząc na komfort jego stosowania. Domownicy nie mają wręcz problemu z ogrzewaniem domu, obsługa pieca jest tutaj prawie automatyczna. Nie ma też kłopotu z dostępnością tego surowca ? w Polsce jest on już tak bardzo popularny, że dostaniemy go w każdym większym i mniejszym mieście.

Jedyną wadą ogrzewania domu przy wykorzystaniu pieców na ekogroszek mogą być zanieczyszczenia. Nie chodzi tu jednak o emitowanie spalin, bo pod tym względem jest on rzeczywiście przyjazny dla środowiska, ale o popiół i resztki opału pozostałe w kotłowni. Brud nie jest porównywalny oczywiście do węgla, który po objętości równowartej 1 tony pozostawia popiół o wadze 150 kilogramów, ale dla domowników chcących zachować pełna czystość nawet w kotłowni może stanowić problem.

Pozostałe wióry i konieczność oczyszczania miejsca, w którym stoi piec to jednak nie problem biorąc pod uwagę fakt niskich kosztów ogrzewania domu przez cały rok. Rocznie to mniej więcej 2000 złotych, jeśli więc porównamy koszty ogrzewania gazem ziemnym czy prądem okaże się, że poczynione oszczędności są nawet kilka razy większe.

Pamiętajmy, by metodę ogrzewania domu wybierać jeszcze na etapie jego projektu. To zaoszczędzi nam nie tylko niepotrzebnych zmian, ale tez będzie generować oszczędności. Bez wątpienia wpłynie też na komfort mieszkania.

Cichewicz – piec na ekogroszek, pellet, na drewno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *