Dlaczego węgiel jest coraz rzadziej stosowany?

Piec na ekogroszek

Chociaż węgiel jest nadal jednym z najtańszych sposobów na ogrzewanie domu to coraz rzadziej wykorzystuje się akurat ten materiał opałowy. Dlaczego? Odpowiedź najdziesz w tekście.

Okazuje się, że do 2020 roku już żadna nieruchomość nie będzie mogła być ogrzewana węglem ? to decyzja polskiego rządu, ale i wytyczne unijne. Węgiel jest przede wszystkim nieekologiczny, spaliny, jakie wydobywają się podczas spalania trują nasze środowisko.

Rząd już od dawna prowadzi kampanię, dzięki której kolejni właściciele nieruchomości rezygnują z ogrzewania domów za pomocą pieców węglowych. Teraz każdy, kto zdecyduje się na instalację pieca na opał ekologiczny, to na przykład kotły na biomasę czy piec na ekogroszek otrzyma stosowna dotację.

Tak naprawdę fakt ten powinien ucieszyć wszystkich ? walczymy z miejskich smogiem, zmniejszamy ryzyko zaczadzenia, wpływamy też na większą automatyzację pieców, przez co sami gospodarze mają dużo mniej roboty. Okazuje się też, że rezygnacja z pieca węglowego to duża większa czystość. Przykładem może tu być ekogroszek, który jest opałem lekkim, nietrudnym w transporcie, czystym a do tego prawie nie pozostawia popiołu. Dzięki temu kotłownia jest zawsze utrzymana w najlepszym porządku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *