Jak leczyć hirsutyzm?

Depilacja

Hirsutyzm to choroba, która dotyka kobiet. Jej najbardziej uciążliwym objawem jest owłosienie, które występuje w miejscach raczej typowych dla mężczyzn. Głównie do tego rodzaju zaburzeń dochodzi w wyniku dysfunkcji gospodarki hormonalnej, ale też guzów nadnerczy czy jajników.

Owłosienie pojawia się w miejscach nietypowych dla płci pięknej. Kobiety borykają się z włosami nad górną wargą, brodzie, klatce piersiowej, brzuchu, plecach, ramionach czy kończynach górnych. Oczywiście, praktycznie całe nasze ciało pokrywają włoski natomiast z reguły jest to niewidoczny meszek włosowy ? w przypadku hirsutyzmu wyrastają ciemne i gęste włosy dojrzałe.

Leczenie tej choroby okazuje się skuteczne. Doraźnie należy usuwać zbędne owłosienie ? kobiety najczęściej decydują się na depilację woskiem chociaż depilacja laserem również jest dzisiaj bardzo popularna bowiem pozwala zniszczyć niechciane włosy raz na zawsze, na każdej partii ciała.

W terapii hirsutyzmu ważne jest jednak nie tylko leczenie objawów, ale przede wszystkim przyczyny choroby. Uznaje się, że tylko wtedy włosy nie będą odrastać. Najczęściej w tym celu stosuje się farmakoterapię ? jeśli przyczyną hirsutyzmu są zaburzenia hormonalne to najczęściej lekarze zalecają stosowanie środków antykoncepcyjnych. Jeśli nadmierne owłosienie pojawia się w wyniku guzków wtedy należy je usunąć operacyjnie.

Należy zaznaczyć, że samo niwelowanie przyczyny choroby nie sprawi, że włosy, które już wyrosły znikną. Dopiero depilacja laserem pozwoli na ich całkowite zniszczenie. Na szczęście skuteczna terapia zatrzymuje porost nowych włosków więc kobieta może znowu cieszyć się gładką skórą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *