Jak zorganizować niezapomniane przyjęcie?

akcesoria na imprezę

W ostatnich latach bardzo popularne stały się klasyczne „domówki”. Coraz częściej w takim charakterze organizowane są nawet urodziny. Oczywiście, aby móc zorganizować imprezę we własnym domu, trzeba mieć do tego przestrzeń i warunki, jednak niezaprzeczalnym plusem tego rozwiązania jest znacznie niższa cena – to właśnie wynajem jednej z przeznaczonych do tego sal pochłania największą część funduszy. Zapraszając gości do domu, na naszą głowę spada za to odpowiedzialność za każdy aspekt imprezy – od tortu urodzinowego i poczęstunku, aż po najmniejsze detale. Co więc zorganizować, by nasze przyjęcie urodzinowe zapadło gościom w pamięci?

Na samym początku zastanów się nad tematyką imprezy. Jeżeli już organizujesz urodziny, postaraj się, aby różniły się od pierwszej lepszej domówki. Motywem przewodnim może być ulubiony film, epoka, czy nawet zwykły kolor. Goście, którzy przyjdą ucharakteryzowani na lata 70’, z pewnością będą wspominać Twoją imprezę jako wyjątkową i kreatywną.

Postaraj się także możliwie dokładnie wszystko zaplanować. Owszem, improwizacja również będzie potrzebna, jednak odpowiedni plan imprezy pozwoli Ci w dniu urodzin bawić się z gośćmi i nie obawiać się, że coś może pójść nie tak. Zadbaj także o akcesoria na imprezę – wydrukuj i przekaż znajomym zaproszenia, przygotuj kartę menu , napompuj masę balonów i zaopatrz się w urodzinowe czapeczki i dopasowane do nich talerzyki!

Pomimo faktu, że żyjemy w czasach, gdy możemy wejść na YouTube albo podobny portal i najzwyczajniej puścić muzykę, warto rozważyć przygotowaną wcześniej playlistę. Nie musisz pobierać wcześniej piosenek czy tworzyć spójnej playlisty na odtwarzaczu (chociaż to też jest dobry pomysł), wystarczy że wyselekcjonujesz tytuły piosenek, a martwa cisza na pewno nie zagości na Twojej imprezie.

Możesz także nadać imprezie wyjątkowości, decydując się na jakąś nieszablonową atrakcję. Przykładem może być zamówienie pokazu barmańskiego wraz z obsługą gości. Koszt takiego występu nie jest wysoki, a na pewno stanowi to doskonałe urozmaicenie przyjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *